Діти з синдромом Дауна


ЩО ТАКЕ СИНДРОМ ДАУНА?

Синдром Дауна – одне з найпоширеніших генетичних порушень, спричинене
наявністю додаткової хромосоми у 21-й парі. Частота народження дітей із син-
дромом Дауна становить один випадок на 600–800 новонароджених.
Лікарі іноді використовують термін «хвороба Дауна». Причому йдеться про те, що це «невиліковна хвороба». Деякі фахівці стверджують, що існує навіть два діагнози: хвороба Дауна та синдром Дауна. Вони запевняють, що стан дитини залежить від того, хвороба в неї чи синдром. Подібні твердження вкрай некоректні та абсурдні.

Кожна клітина людського тіла зазвичай містить 46 хромосом. Хромосоми несуть у собі ознаки, які успадковує людина від батьків, і розташовані парами – половина від матері, половина від батька. У людей із синдромом Дауна у 21-й парі наявна додаткова хромосома (спостерігається так звана трисомія за 21-ю парою), тому у клітинах організму виявляється 47хромосом.
Синдром Дауна – уроджене порушення розвитку, що часто супроводжується
зниженням інтелекту, затримкою мовленнєвого розвитку, порушенням функ-
ціонування внутрішніх органів та іншими особливостями психічного й фізичного розвитку.

21 березня 2021 року в Україні відзначають Всесвітній день людини із синдромом Дауна.


Ця дата – 21 березня – символізує сутність синдрому: він пов’язаний із трьома копіями 21-ої хромосоми (замість двох). Синдром Дауна – це генетична випадковість, яка не залежить від способу життя батьків, їхнього здоров’я, шкідливих звичок, харчування, кольору шкіри або національності. Тобто дитина із синдромом Дауна може народитися в будь-якій родині. Хлопчики і дівчатка з синдромом Дауна народжуються з однаковою частотою. В Україні кожного року з’являється до 400 таких дітей.


Діти із синдромом Дауна повільніше розвиваються і пізніше своїх ровесників проходять загальні етапи розвитку, але все компенсується добротою, щирістю і безпосередністю, які вони випромінюють у світ. Тому їх називають «сонячними дітьми»




Діти з синдромом Дауна: факти, навчання, допомога.

Немає коментарів:

Дописати коментар